Košík: 0

Spolu: €0.00

Ako používať kolagén Inventia - praktické rady


Živý, biologicky aktívny, prírodný tropokolagén poskytuje veľké možnosti využitia ako pri nadštandardnom kvalitnom domácom ošetrení, tak aj v rámci profesionálneho ošetrenia v kozmetických, kaderníckych, solárnych a masážnych salónoch, ale aj dermatologických klinikách a klinikách plastickej chirurgie. Vďaka tomu, že sa jedná o nenapodobiteľný hydrát kolagénu tretieho rádu hustej gélovej konzistencie, oceňujú poprední odborníci nielen jeho vysokú kvalitu a omladzujúce účinky, ale aj vysoký stupeň obnovy a regenerácie. Účinne rieši nielen vrásky a predčasné starnutie pleti spôsobené deficitom kolagénu a  elastínu, ale aj ďalšie estetické problémy ako je podráždená a citlivá pleť, hyperpigmentácia, cievne defekty (rozšírené žilky), akné, jazvy po akné, kiahňach, spáleninách i rôznych úrazoch a ďalších kožných problémoch.


V ponuke sú 3 druhy prírodného kolagénu INVENTIA - Triple helix formula rovnakých účinkov. Líšia sa cenou a stupňom pigmentácie. Preto možno dočasne použiť jeden druh kolagénu aj na ostatné časti tela - tvár, telo a vlasy a nechty.Redukcia vrások - Inventia Prírodný Kolagén na tvár


Minimálne 2x denne ráno a večer naneste na očistenú a zvlhčenú pokožku malé množstvo Prírodného kolagénového gélu na tvár FACE (stačí 1-2 stlačení pumpičkou). Po aplikácii môžete zaznamenať liftingový efekt, preto si kolagén zľahka vklepte, kým sa nevstrebe. Vždy nanášajte minimálne množstvo kolagénu na očistenú a vlhkú pokožku !!! NIKDY NIE na SUCHÚ !!!


UPOZORNENIE:

Ak sa po nanesení kolagénu na tvári objavia "šupinky", mali ste príliš málo navlhčenú pleť. Ak máte akútny deficit kolagénu a uvidíte, že pleť alebo telo kolagén "nasáva ako špongia", zvlhčite kožu a pridajte si ďalšiu kvapku, prípadne ešte jednu. Sami spoznáte, až bude koža dostatočne nasýtená.

Následne si na vstrebaný kolagén naneste ráno denný krém, prípadne make-up a večer nočný krém vhodný pre Váš typ pleti. V synergii možno použiť regeneračný kolagénovú kozmetiku INVENTIA Triple helix formula so živým kolagénom. Kolagén je výborný nosič krémov a masiek do podkožia a znásobuje ich účinky. Čím dlhšie omladzujúci a regeneračný živý kolagén používate, tým viac sa zvyšuje množstvo telesného kolagénu a potreba zvonku sa znižuje. Časom stačí aj pol stlačenia pumpičkou kolagénu FACE na celú tvár. Zo začiatku pocítite liftingový efekt, následne sa znižujú viditeľné známky starnutia, zlepšuje sa celkový vzhľad pokožky, jej pevnosť, jemnosť, hydratácia, elasticita. Minimalizujú sa viditeľné vrásky. Prejavujú sa vyživujúce, omladzujúce, revitalizujúce a regeneračné účinky. Posilňuje sa schopnosť pokožky viazať vodu, na pokožke sa vytvára ochranný film, ktorý zabraňuje stratám vlhkosti. Citlivo sa odstraňujú jemné vrstvy epidermis, urýchľuje sa regenerácia pleti a zosvetľujú sa farebné škvrny. Pleť sa rozjasňuje a zjednocuje sa jej farba. Pri ošetrení nezabúdajte na očné viečka a očné okolie (kolagén prináša úľavu unaveným očiam, ktoré režú, slzia a pália). Očné viečka sa stávajú pevnejšie, hladšie, bez výrazných vrások a lepšie sa na ne namaľuje linka :-) Kolagén nanášajte aj na krk, dekolt a prsia. Aj u starších žien sa koža na krku a prsiach stáva hladšia, pevnejšia, hydratovanejšia a dekolt znova príťažlivejší. Pery pravidelne ošetrené kolagénom sú hydratované, zamatovo plnšie, bez výrazných vrások. Významne sa redukujú aj "fajčiarske" a mimické vrásky okolo pier. Kolagén aj v pokožke pier povzbudzuje procesy obnovy, hĺbkovo regeneruje a vyživuje, čím perám zabezpečuje hladkosť a mladistvú pevnosť.


Regenerácia pleti - Inventia Prírodný Kolagén na tvár


Odlíčenú pleť navlhčite a aplikujte 1 - 2 kvapky Prírodného kolagénu na tvár FACE, vklepte končekmi prstov a počkajte až celkom zaschne 5 - 10 minút. Ak máte pocit pnutia, dajte nabudúce kolagénu menej. Potom už môžete použiť štandardné postup ošetrenia pleti. Kolagén aplikujte minimálne 2x denne.


Balzam po holení - Inventia Prírodný Kolagén na tvár

Živý kolagén je neoceniteľným pomocníkom na namáhanú mužskú pokožku po holení, najmä u manažérov, ktorí sa musia denne holiť, prípadne ešte večer znova „preholiť“. Stačí naniesť 1 kvapku kolagénu na vlhkú pokožku bezprostredne po holení. Kolagén pôsobí blahodarne ako balzam, pokožka nepáli, nie je citlivá, nerobia sa pupienky, sťahujú sa póry a upokojujú sa aj dlhoročné zápalové pupienky. Pleť sa stáva odolnejšia, pevnejšia, mladistvejšia s minimálnymi vráskami. Drobné porezania menej krvácajú a rýchlo sa zacelia. Rovnako účinne pôsobí kolagén aj po depilácii.


Depilácia - Inventia Prírodný Kolagén na telo

Nanáša sa na vlhkú pokožku pred depiláciou a následne ihneď po depilácii, čím sa účinne predchádza tvorbe zápalových pupienkov. Vďaka svojim regeneračným účinkom živý kolagén bežne využíva celá rodina vrátane detí na rýchlu regeneráciu pokožky a tak má živý kolagén v každej domácnosti široké možnosti využitia. Preto dodávajte svojmu telu kolagén a pomôžte mu k jeho obnove.Posilnenie vlasov - Inventia Prírodný Kolagén na vlasy a nechty

Nadmerný stres, ale aj celkový zdravotný stav a obdobie menopauzy premení krásne a zdravé vlasy na nepoznanie. Vlasy strácajú prirodzený lesk, oslabujú sa, sú bez objemu, nadmerne vypadávajú a celkovo sa zhoršuje ich kvalita, pevnosť, objavujú sa lupiny. Na prvý pohľad sa prejavuje úbytok kolagénu, ktorý môže byť znásobený aj pobytom na slnku a nevhodnou kaderníckou starostlivosťou. Tu má nezastupiteľné miesto živý kolagén, ktorý si zachováva neporušenú trojitú skrutkovicu a v súčasnej dobe sa javí ako najvhodnejšie riešenie. V poslednej dobe sa veľmi často používa aj na rýchlejšiu regeneráciu vlasov po chemoterapii. Stačí vmasírovať do vlhkej vlasovej pokožky malé množstvo kolagénu HAIR & NAILS a neopláchnuť. Regeneráciu vlasov podporíte aj šampónom a kondicionérom s tropokolagénom. Do vlhkých vlasov votrite 4-8 kvapiek kolagénu HAIR & NAILS, ak vlasy vypadávajú, vmasírujte do pokožky. Stačí 1x denne.Akné - Inventia Prírodný Kolagén na tvár

Nebojíme sa povedať, že tropokolagén je tak dokonalým bojovníkom, že budete žasnúť. Chce to len vydržať prvý mesiac, kedy sa pleť pri aplikácii kolagénu FACE (ráno a večer) môže značne zhoršiť. Zhruba po mesiaci však nastane totálny zlom a do dvoch týždňov akné začína ustupovať, pleť sa vyrovnáva a do troch mesiacov je po trápení. Že na Vás dermatológovia vyskúšali všetko a bezúspešne? Bojujete s akné niekoľko rokov? Potom ste presne vhodný kandidát na kolagén. Len ešte vynechajte v strave paradajky a kečup a prečistite črevá. 


Paradentóza - Inventia Prírodný Kolagén na telo

Vyčistite si zuby a potom použite mäkkú kefku s 2 - 3 kvapkami kolagénu BODY, ústa si nevyplachujte, kolagén môžete prehltnúť. Aplikujte aspoň 3x denne. Zlepšenie je okamžité. Ako "vedľajší" efekt - rýchle vybielenie zubov.


Regenerácia pokožky tela – Inventia Prírodný Kolagén na tvár a Inventia Prírodný Kolagén na telo

Po opaľovaní na slnku alebo v soláriu sa nám tiež odbúrava telesný kolagén. Tiež spálená a presušená pokožka prahne po kolagéne. Zničený kolagén sa v pokožke intenzívnym potieraním rýchlejšie zregeneruje, nevytvárajú sa šupinky, pľuzgiere a koža sa neolupuje. Pravidelným používaním živého kolagénu, ktorý si zachováva neporušenú trojitú skrutkovicu, zabránite predčasnému starnutiu a dehydratácii pokožky. Používa sa na pleť kolagén FACE a na telo BODY. Vtierajte do vlhkej pokožky, nechajte zaschnúť, potom môžete použiť ďalšie obvyklé ošetrenie. Kolagén na telo BODY taktiež používame na prevenciu proti striám hlavne v období tehotenstva.


Unavené a opuchnuté oči - Inventia Prírodný Kolagén na tvár

Na unavené, opuchnuté oči a vačky pod očami sa používa vždy len FACE, používať podľa potreby, ošetrujte aj viečka. Ten, kto kolagén používa pravidelne, po čase zistí, že ho jeho pleť prijíma čoraz menej. Je to tým, že kolagén stimuluje a podporuje obnovenie vlastného.


Kolagén a deti - Inventia Prírodný Kolagén na tvár

U malých detí tropokolagén regeneráciu podporuje. Mamičky ho používajú ako "mastičku" na rôzne problémy - lišaj, zapareniny, odreniny, škrabance, pupienky, ekzémy ... Každá podľa uváženia a tiež skúsenosti s týmto prípravkom. Tu odporúčame používať FACE. Osvedčeným prípravkom pre bábätká je Kolagénový gél na umývanie tváre, ktorý bol na tieto účely testovaný.